Vizsga menete
A külön vizsgarészekre meghatározott időtartamok a maximális rendszeridőt tartalmazzák, mely alatt a vizsgarész összes feladatát meg kell oldani. A vizsgafelület jelzi a vizsgázó számára, hogy mennyi a vizsgarészre szánt maximális időkeret és ebből mennyi van még hátra a feladatok megoldásához. Amennyiben a vizsgázó hamarabb fejezi be az adott vizsgarész feladatait, a navigációs sáv segítségével továbbléphet a következő vizsgarészhez. A részvizsgákon belül a vizsgarészek megoldási sorrendje tetszőlegesen választható. A vizsgarészeken belül a feladatok megoldási sorrendje szintjén tetszőleges, de a hangfelvételek illetve videófelvételek lejátszási sorrendje némi kötöttséget jelent a szóbeli részvizsga feladatainak megoldásakor.
Vizsga menete
A külön vizsgarészekre meghatározott időtartamok a maximális rendszeridőt tartalmazzák, mely alatt a vizsgarész összes feladatát meg kell oldani.
A vizsgafelület jelzi a vizsgázó számára, hogy mennyi a vizsgarészre szánt maximális időkeret és ebből mennyi van még hátra a feladatok megoldásához. Amennyiben a vizsgázó hamarabb fejezi be az adott vizsgarész feladatait, a navigációs sáv segítségével tovább léphet a következő vizsgarészhez.
A részvizsgákon belül a vizsgarészek megoldási sorrendje tetszőlegesen választható. A vizsgarészeken belül a feladatok megoldási sorrendje szintjén tetszőleges, de a hangfelvételek illetve videófelvételek lejátszási sorrendje némi kötöttséget jelent a szóbeli részvizsga feladatainak megoldásakor.
A2 szint - Belépőfok
Maximális időtartam:
Írásbeli részvizsga
Olvasott szöveg értése
Íráskészség
75 perc
Szóbeli részvizsga
Hallott szöveg értése
Beszédkészség
70 perc
Komplex vizsga
Írásbeli részvizsga
Szóbeli részvizsga
145 perc
Írásbeli részvizsga
Olvasott szöveg értése
- 40 perc
1. Szöveg kiegészítés (Melyik szó illik bele?)
A vizsgázó egy rövid, mindennapi témájú hírt vagy történetet olvas, melyből szavak hiányoznak. Ki kell egészítenie a hiányos szöveget a megadott szavakkal, de van három plusz szó is, melyeket nem kell felhasználnia.
2. Feleletválasztás (Igaz vagy hamis?)
A vizsgázó egy rövid magánlevelet, emailt vagy blogot olvas, majd a szöveggel kapcsolatos állításokról eldönti, hogy igazak vagy hamisak-e.
3. Szöveg párosítás (Melyik szöveg a megoldás?)
A vizsgázó több rövid szöveget pl. apróhirdetéseket, feliratokat olvas azért, hogy különböző helyzetekre, problémákra megoldást találjon. Talál azonban három plusz szöveget is, melyek egyik szituációhoz sem passzolnak.
4. Feleletválasztás (Melyik a helyes?)
A vizsgázó egy hosszabb újságcikket vagy ismertetőt olvas, majd a szöveggel kapcsolatos kérdésekre adott három válasz közül kiválasztja a helyeset.
Íráskészség
- 35 perc
1. Válaszlevél (Mire és hogyan reagáljak?)
A vizsgázó lát egy szöveget (pl. levél, email vagy hirdetés), melyre 60 szavas választ kell írnia. Kap három irányítási szempontot is, melyekre ki kell térnie a válaszlevélben.
2. Témakifejtés (Miről írjak?)
A vizsgázó 80 szavas élménybeszámolót vagy leírást ad egy adott témában, négy irányítási szempont vagy kérdés alapján.
Szóbeli részvizsga
Hallott szöveg értése
- 40 perc
1. Válasz kiegészítés (Hogyan fejezzem be?)
A vizsgázó rövid bejelentéseket, közleményeket vagy instrukciókat hallgat meg kétszer. A szövegek alapján rövid kérdéseket kap megkezdett válaszokkal, melyeket egy-egy szóval kell kiegészítenie.
2. Feleletválasztás (Igaz vagy hamis?)
A vizsgázó egy rövid párbeszédet hallgat meg kétszer, majd a beszélgetéssel kapcsolatos állításokról eldönti, hogy igazak vagy hamisak-e.
3. Feleletválasztás (Igaz vagy hamis?)
A vizsgázó elképzelt közönség tagjaként hallgat meg egy tájékoztatót vagy rövid beszédet. A szöveg kétszeri meghallgatása után eldönti, hogy a szöveggel kapcsolatos állítások igazak vagy hamisak-e.
4. Feleletválasztás (Melyik a helyes?)
A vizsgázó egy hosszabb rádióműsort vagy ismeretközlő online műsort hallgat meg kétszer, majd a szövegre vonatkozó kérdésekre adott három válaszból kiválasztja a helyeset.
Beszédkészség
- 30 perc
1. Monológ (Miről beszéljek?)
A vizsgázó lát a képernyőn egy témát és hozzá kapcsolódó négy irányítási szempontot. Egy percig átgondolhatja, hogy miről szeretne beszélni, majd elindítja a felvételt és önállóan beszél a témáról maximum két percig.
2. Interjú/Tranzakció (Mit válaszoljak?)
A vizsgázóval egy gépi hang párbeszédet folytat egy adott témában, beszédhelyzetben. A vizsgázó egyenként indíthatja el a hat külön hangfelvételt, melyekből a párbeszéd áll, meghallgathatja őket kétszer, majd válaszol, illetve reagál ezekre a feladatnak megfelelően. Felvételenként maximum egy percig beszélhet, de ha úgy érzi, hogy nem tud többet mondani, akkor továbbléphet a következő kérdésre.
3. Társalgás (Hogyan reagáljak?)
A vizsgázó két beszédpartnerrel beszélget egy társalgási témával kapcsolatosan, akik videófelvételről szólnak hozzá. A vizsgázó egyenként indíthatja el a videófelvételeket, melyek során a beszélők felváltva szólnak hozzá, megnézheti ezeket kétszer, majd válaszol, illetve reagál rájuk a feladatnak megfelelően. Felvételenként maximum egy percig beszélhet, de ha úgy érzi, hogy nem tud többet mondani, akkor továbbléphet a következő kérdésre.
ELÉRHETŐSÉGEK:
1061 Budapest Anker köz 1-3.
Telefonos ügyfélszolgálat (H-P)
09:00-től - 16:30-ig:
Személyes ügyfélszolgálat:
Átmenetileg szünetel!
INFORMÁCIÓK:
© Minden jog fenntartva 2021.